blog-01

Благодійний фонд “Київміськбуду” підтримав юних українознавців

Благодійний фонд холдингової компанії "Київміськбуд" підтримав учасників XI Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Конкурс проходив з 29 по 31 березня 2018 року в Києві на базі Науково-дослідного інституту українознавства. Головна мета заходу - привернути активну учнівську молодь до наукових досліджень феноменів України і українців в сучасних націотворчих, соціально-економічних і етнокультурних процесах через індивідуально-пошукову діяльність.

Як зазначив віце-президент "Київміськбуду" Степан Кударенко, який приїхав привітати юних учасників, проведення таких конкурсів дуже актуально, адже сприяє вихованню особистостей, для яких поняття Батьківщина не обмежується визначенням в Конституції або підручнику.

"Патріотизм починається з малого - з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яке ти виконуєш. Учасники XI Міжнародного конкурсу з українознавства показали себе як справжні знавці історії, культури, мови, традицій. І мене радує, що підростає покоління, для якого питання, якою мовою повинні говорити українці, яких національних героїв вшановувати - не варто. Вони щиро люблять свою країну і допитливо досліджують нашу історію і культуру, тому ми із задоволенням підтримали і конкурс, і дітей", - зазначив Степан Кударенко.

Конкурс проходив у два етапи. На першому - заочному - учні, які виявили бажання взяти участь, писали науково-дослідницької роботи українознавчого спрямування. Серед тем, які досліджували школярі 8-11 класів - дослідження самобутності української мови, освіти, науки, природи, історії, збереження пам'яток української культурної спадщини, питання збереження національної ідентичності в глобалізованому світі, етнорегіональної своєрідність України та українців, українці у світовій культурі. Прізвища переможців I етапу були оприлюднені на сайті Науково-дослідного інституту українознавства, всі вони стали учасниками другого етапу, який і проходив в столиці. До Києва з'їхалися діти з 25 областей нашої країни, а також учасники з Греції, Польщі, Бельгії та Іспанії. Три дні вони писали конкурсні роботи, відповідали на тестові завдання, брали участь в засіданні круглих столів, захищали свої наукові дослідження і відвідували визначні пам'ятки Києва.

Джерело: https://kievvlast.com.ua/news/blagotvoritelnyj-fond-kievgorstroya-podderzhal-yunyh-ukrainovedov