Біографія

about

Хто такий Степан Кударенко

Український правозахисник, політичний діяч. Віце-президент ХК “Київміськбуд” з питань юридичного забезпечення, кадрової політики та секретаріату. Член партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, керівник Благодійного фонду “Світанок свободи” засновник та член ГО «Люстрація»

Біографія та особисте життя

Народився в селі Хмельове, Маловисківського району Кіровоградської області в родині військового Кударенко Віктора та вчительки історії та географії Кударенко Людмили  у 1989 році. Найбільшими цінностями родини споконвіку були патріотизм і вміння відстоювати переконання. Дитинство провів у Львові, навчався у середній загальноосвітній школі №32. З дитинства Степан входить до дитячо-юнацького парафіяльного хору церкви святого Андрія УГКЦ. Через роки Степан скаже, що підсвідомо свій вибір зробив ще тоді – коли через викладання своїх патріотичних вчителів особливо з українознавства та християнської етики  отримав чіткі життєві орієнтири. У 2004 році родина переїжджає до Києва – тут Степан продовжує середню освіту у спеціалізованій школі №64 з поглибленим вивченням іспанської, англійської та французької мов.

Після закінчення школи, захоплення правознавством та історією спонукають Степана вступити до “Академія адвокатури України” на юридичний факультет (2007-2011 рр), а в 2012 році - до Київського національного університету ім. Т. Шевченка, де впродовж 2років отримає ступінь магістра за спеціальністю “Правознавство”.

Разом з тим, Степан незабуває і про любов до Божого слова, що дає йому можливість, доречі, як виняток з благословіння тоді ще намісника Свято-Михайлівського Видубицького монастиря отця Епіфанія ( нині Митрополит Київський і всієї України УПЦ) вступити на заочну форму навчання до Київської православної богословської академії. Зі студентських років прагнув стати професійним та досвідченим юристом, правозахисником. Досвід роботи почав отримувати ще з 3-го курсу академії - у 2010-2012 роках обіймав посаду юриста у ТОВ “Юридична фірма Бондарчук і партнери”, м. Київ. Разом з тим, в студентські роки політична діяльність захоплює все більше, що у 2009 році приводить Степана до лав ВО «Свобода» Талант молодого юриста не залишився непоміченим - у 2012 році Степан Кударенко отримує пропозицію стати помічником-консультантом народного депутата України, апарат Верховної Ради України, де працюватиме до 2014 року. Працюючи з народним депутатом Сиротюком Юрієм ( фракція ВО «Свобода») Степан отримує досвід законотворчої діяльності. Зокрема входить до робочих груп з розробки законопроектів: про вжиття заходів для посилення рівня захисту державного кордону, про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняного книговидання), про мораторій на постачання до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання, про введення мораторію на відчуження майна, яке перебуває у державній та комунальній власності, про цивільну зброю та боєприпаси, про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо податкового стимулювання росту обсягів фінансового забезпечення обороноздатності держави), про зміну системи регулювання економіки та багато інших. З початком війни на сході Степан не стоїть осторонь, а займається активною допомогою фронту, зокрема стає волонтером бойового підрозділу «Карпатська Січ», який воює на той час в Донецькому аеропорту та с. Піски. Наразі Степан Кударенко обіймає посаду члена правління, віце-президента ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, до повноважень якого відноситься координація реалізації правової політики компанії. Одружений, виховує двох дітей: Лук’яна (5 років) та Мар’яна (3 роки).

Чим Кударенко займався до того, як став народним депутатом

У 2012 році був засновником політичної партії "Україна понад усе" та громадської огранізації “Люстрація”, . Завдяки активній громадянській позиції та усвідомленню високого рівня відповідальності, Степан Кударенко разом з однодумцями засновує Благодійний фонд “Світанок свободи”, який з 2013 року займається питаннями соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення. На виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року був висунутий від сил об’єднаних націоналістів ( ВО «Свобода», «Правий Сектор», «Національний Корпус» по одномандатному мажоритарному округу # 214 м. Київ.