Программа

Степан Вікторович Кударенко вирізняється принциповістю політичних та громадянських поглядів – досвід правозахисника сформував незмінні переконання, які базуються на принципах демократії, європейських цінностях та українській державності. У 2012 виступає співзасновником політичної партії “Україна – понад усе!”, основне гасло якої: “Захистимо Україну від реваншу. Змусимо владу працювати на українців”. Програма партії “Україна понад усе!” складається з 30 обов’язкових пунктів, що розділені на сектори.

Для успішного політичного розвитку України, партія за головне вважає захист здобутків Революції Гідності: українізацію, декомунізацію, зачатки люстрації та громадянські права українців. А єдино можливим шляхом до цього – здійснення реальної люстрації, докорінного очищення влади. Далі – обов’язкова перевірка держслужбовців, кандидатів на виборні посади за допомогою “детектора брехні”.

Серед прогресивних ідей партії: скасувати недоторканність Президента України, народних депутатів та суддіва; запровадити дієву процедуру імпічменту Президента та закон про відкликання суддів, посадовців та депутатів. Позбавляти мандату народних депутатів України за кнопкодавство та прогули.

Задля руйнування схем пострадянських часів, партія наголошує на націоналізації незаконно приватизованих прибуткових підприємств, ліквідації олігархічних монополій. Як результат – усунення незаконного виведення грошей та незаконного збагачення.

Знищення корупційних схем в усіх секторах конкретними методами, прописаними в програмі партії. Перший крок: антикорупційна діяльність у секторі формування тарифів (надавати газ власного видобутку передусім для потреб населення).
Другий крок: знищити корупційні схеми в оборонній галузі, покарати винних за корупційні оборудки в “Укроборонпромі”.

Партія відстоює інтерес встановлення справедливих тарифів для людей, замість корупційних надприбутків для олігархів. Це дозволить розвинути могутній середній клас (не менше 60% від працездатного населення).

Важливим для розвитку внутрішнього ринку України є запровадження прогресивної шкали оподаткування за принципом: малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки. Створення належних умов для повернення українських заробітчан на Батьківщину, а зароблені ними кошти та майно вважати інвестиціями й не оподатковувати.

Одним з найважливіших кроків для становлення належного рівня вітчизняного бізнесу є розвиток конкурентоспроможних галузей української промисловості: військовопромисловий комплекс, (ІТ), авіа-, судно-, верстато- та машинобудування, космічна, харчопереробна тощо.

Зважаючи на низькі соціально-демографічні показники населення, маємо на меті скасувати несправедливу пенсійну реформу, узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя, встановити виплати українським сім’ям у зв’язку з народженням дитини у розмірі 120 000 гривень.
Запровадити гарантоване державне медичне страхування для надання якісної та доступної медичної допомоги кожному громадянину України.

Партія визначає правильним стратегічним курсом держави європейський україноцентризм, згідно з яким Україна прагне стати геополітичним центром Європи.
Для цього, пропонуються такі кроки:

  • ініціювати зміну безплідних Мінських угод та Нормандського формату на Будапештський формат за участі США і Великої Британії.
  • Досягти вигідних для України умов, чітких гарантій, конкретних заходів і термінів вступу України до ЄС і НАТО.
  • Розірвати дипломатичні відносини з РФ. Ініціювати міжнародний трибунал із розслідування злочинів проти людства, здійснених РФ.

Мета: створити високотехнологічну професійну контрактну армію (заснувати народний резерв ЗСУ за швейцарським зразком). Для цього партія пропонує встановити розмір фінансування ЗСУ на рівні не менше 5% ВВП, запровадити воєнний податок з олігархів за принципом: більші доходи ‒ більший відсоток.

Для безперешкодного і прогресивного розвитку структури, необхідно гарантувати гідну платню та пільги військовослужбовцям. Забезпечити державне визнання добровольців, надання їм гідного правового та соціального статусу.

Повна программа